Rastislav Henek už nebude kandidovať, do volebného boja posiela svoju manželku

#

Rastislav Henek už nebude kandidovať, do volebného boja posiela svoju manželku

Rastislav Henek už s určitosťou absolvuje vo funkcii primátora mesta Púchov len jedno volebné obdobie. V piatok večer o tom informoval verejnosť prostredníctvom sociálnej siete s odôvodnením, že v uchádzaní sa o opätovnú dôveru občanov mu bránia zdravotné dôvody. Zároveň Púchovčanom oznámil, že v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia 10. novembra, sa bude o post primátora uchádzať jeho manželka Katarína, ktorá prejavila záujem v jeho práci pokračovať.

Púchovského primátora Rastislava Heneka vlani začiatkom augusta zradilo zdravie a musel byť náhle hospitalizovaný. Po jedenástich rokoch sa mu opätovne vrátili príznaky Guillain-Barrého syndrómu a zlyhal mu autoimunitný systém. Tentoraz liečbu komplikoval aj silný zápal pľúc. Rastislav Henek premaródoval takmer päť mesiacov a na úrad, kde ho zastupoval Roman Hvizdák, sa vrátil až v závere minulého roka.

Skutočnosť, že som svoju prácu vykonával srdcom, priniesla pozitívne výsledky, ale aj negatíva, ktoré sa prejavili na mojom zdravotnom stave. Tieto štyri roky boli pre mňa jednou veľkou životnou skúškou, pretože od prvého dňa vo funkcií primátora som si uvedomoval obrovskú zodpovednosť za mesto a vás všetkých a zároveň som cítil veľkú pokoru voči tejto funkcii. Je to služba ľuďom a hlavne pre ľudí a verte mi, robil som to s úprimným srdcom,“ napísal vo svojom vyhlásení k ďalšiemu nekandidovaniu na post primátora Rastislav Henek.

Uštedril v ňom „pohlavok“ aj svojmu zástupcovi Romanovi Hvizdákovi, keď skonštatoval: „Počas uplynulých štyroch rokov som bez nejakých problémov odolával negativite a tlakom opozície naviazanej na minulé vedenie a bývalého primátora. V podstate som im vďačný, pretože ma naučili ešte väčšej pokore, spravili ma silnejším a zároveň ma viedli k odhodlaniu a motivácií robiť veci tak, aby z toho mali osoh občania Púchova. Pravdou však je, že som nečakal, že ma zradí a postaví sa proti mne postaví človek, ktorý bol súčasťou môjho tímu, ktorého som podporoval a dal mu prácu a všetky možnosti na realizáciu jeho predstáv a dokonca ho urobil priamo svojim zástupcom.

Ako ďalej uviedol Rastislav Henek, jeho zdravotný stav mu nedovoľuje ďalšie štyri roky poctivo a zodpovedne plniť svoju úlohu primátora Púchova. „Aby som bol úprimný, toto všetko som zvládal aj preto, že som mal podporu v rodine a v mojej manželke, s ktorou sme tvorili a stále tvoríme jeden team. Preto by som vám rád oznámil, že v nastávajúcich voľbách sa bude o funkciu primátorky uchádzať moja manželka Katka Heneková, ktorá chce v tejto mojej práci pokračovať. Ja ju budem maximálne podporovať a verím, že aj mnohí z vás, ktorým záleží na slušnej budúcnosti nášho krásneho mesta,“ uviedol v závere svojho stanoviska Rastislav Henek.

Komunálne voľby sa uskutočnia v druhú novembrovú sobotu – 10. novembra 2018. Púchovské mestské zastupiteľstve na poslednú chvíľu – 13. augusta – rozhodovalo o zriadení volebných obvodov a počte poslancov v nich pre budúce volebné obdobie. Podľa predbežných informácií by sa však oproti minulosti nemalo nič meniť a v napriek neustále klesajúcemu počtu obyvateľov v Púchove by malo mestské zastupiteľstvo naďalej tvoriť 19 poslancov.

Už dnes je však isté, že kandidátov na post primátora bude viac ako pred štyrmi rokmi. Svoje kandidatúry ešte pred letnými prázdninami ohlásili Miroslav Kubičár, Pavol Crkoň, neskôr sa pridal Roman Hvizdák a štvrtou v poradí je teda Katarína Heneková. Na spadnutie je ohlásenie kandidatúry súčasnej poslankyne Ireny Kováčikovej, Mariána Mišúna a čaká sa, či do volebného súboja po šiesty raz za sebou zasiahne aj Marián Michalec.

Pripravil Rado Varga


Stránky: 1   |   2   |   3      »      [21]