Primátorom mesta Púchov chce byť aj Roman Hvizdák

#

Primátorom mesta Púchov chce byť aj Roman Hvizdák

Zoznam kandidátov na post primátora Púchova pre volebné obdobie 2018 – 2022 sa nám utešene rozrastá. Po úradujúcom primátorovi Rastislavovi Henekovi, poslancovi Miroslavovi Kubičárovi a právnikovi Pavlovi Crkoňovi v noci zo štvrtka na piatok oznámil svoju kandidatúru aj poslanec Roman Hvizdák, ktorý doteraz pôsobil vo funkcii Henekovho zástupcu. Známy je už aj presný termín komunálnych volieb – predseda NR SR Andrej Danko ho svojím rozhodnutím podľa očakávania určil na sobotu 10. novembra 2018.

Trvalo to takmer päť mesiacov, počas ktorých Roman Hvizdák viedol dovedna šesť rokovaní mestského zastupiteľstva. Súbežná kandidatúra primátora a viceprimátora nie je bežnou záležitosťou, ale zasa ani nie ojedinelým javom. Pred štyrmi rokmi napríklad v neďalekých Lednických Rovniach kandidovali plece pri pleci starosta Ľuboš Savara a jeho zástupca Marián Horečný. Vtedy zo súboja o starostovské kreslo vzišiel víťazne druhý menovaný.

Roman Hvizdák ohlásil svoju kandidatúru prostredníctvom sociálnej siete so sloganom „Som jeden z vás“. Kým pred dvomi rokmi pri rečnení k výročiu Slovenského národného povstania siahol po prejave bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča, tentoraz si volebné heslo „požičal“ od kandidáta Dušana Damašeka, ktorý so sloganom „Som jeden z vás“ kandidoval pred štyrmi rokmi v Nitre.

Hvizdákova kandidatúra sa podľa očakávania nestretla s ováciami v tábore primátora Rastislava Heneka a dávajú mu to náležite pocítiť. Kým pred rokom zastupoval primátora bez obmedzenia a sedával v primátorskej kancelárii, tentoraz počas júlového zastupovania disponuje poverovacím dekrétom s výraznými obmedzeniami a primátorská kancelária pred ním zostáva zatvorená.

Rado Varga


Stránky: 1   |   2   |   3      »      [21]